Koło Emerytów i Rencistów z Pawłowic odwiedziło uczestniczyło w wycieczce w ramach „ Pożegnania lata” i Dnia Seniora. Odwiedzili Muzeum Stolarstwa i Biskupizny w Krobi oraz 650 - letni kościół w Domachowie pw. św.Michała Archanioła.

W krobskim muzeum mieli możliwość zapoznania się z historią założenia zakładu stolarskiego, który z dziada – pradziada prowadzony był przez rodzinę Pana Marka Hałasa. Odżyły wspomnienia związane z zabawkami, którymi uczestnicy wycieczki bawili się jako dzieci, a które również wytwarzane były w tej stolarni. Następnie p. Marek Hałas pokazał im kącik biskupiański z pięknymi strojami oraz wózek dziecięcy, w którym wychowały się jego dzieci.

O bardzo cennym obiekcie sakralnym - kościele w Domachowie opowiedział uczestnikom wycieczki ksiądz proboszcz Paweł Minta. Wszystkich zainteresowanych tym zabytkiem odsyłamy na stronę www.parafia-domachowo.pl

Ostatni punktem programu wyjazdu było spotkanie z biskupiańskim zespołem. Pani Beata Kabała przedstawiła historię zespołu, uczestnicy wspólnie obejrzeli występ taneczny oraz zatańczyli „biskupiański kawałek” i troszkę pośpiewaliśmy. Na spotkania zaśpiewano razem z zespołem piosenką „ Przez pawłowicką wieś”. Na biskupiźnie został też upominek od uczestników - album przedstawiający historię Pawłowic.