„To właśnie tego wieczoru od bardzo wielu wieków pod dachem tkliwej kolędy Bóg się rodzi w człowieku…” W myśl tych ponadczasowych, przepięknych słów 14 stycznia 2020 w Publicznej Szkole Podstawowej w Pawłowicach odbył się „Wieczór Kolęd i Pastorałek”. W świątecznej scenerii, przy blasku świec, zgromadzili się uczniowie i Przyjaciele naszej szkoły. W spotkaniu uczestniczyli między innymi: wójt gminy Krzemieniewo Radosław Sobecki, radni naszej gminy i powiatu, sołtysi, członkowie Rady Rodziców, przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą oraz darczyńcy. Program słowno – muzyczny połączony ze wspólnym śpiewem kolęd przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Joanny Pietrzykowskiej i pana Michała Rosika. Recytacja wierszy bożonarodzeniowych znanych polskich poetów, śpiew tradycyjnych kolęd, jak i mniej znanych pastorałek, wprowadziły wszystkich w magiczny nastrój. Pozwoliły również oderwać się od szarej rzeczywistości oraz przeżyć radość spotkania we wspólnym gronie. / J. Pietrzykowska